Prominent & Leading from Rajkot, we offer 4 compartment plastic & stainless steel lunch box, kitchmake plastic & stainless steel lunch box, kitchmake 3 compartment plastic lunch box, refrigerator round black stand, transparent pet spice storage container set and plastic food containers manufacturer in india.












₹ 299 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 108 Piece |
| Number of Containers | 4 |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | SS Inner & Plastic |
| Type | Lock & Seal Box |
| Insulation | Yes (up to 6 hrs) |
| Lid Type | Airtight Seal |
| Included Accessories | Fork, Spoon |
| Features | Airtight, Leak Proof, Food Grade |








₹ 299 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Number of Containers | 3 |
| Insulation | Insulated |
| Total Capacity | 1000 ml |
| Material Grade | SS 304 (Food Grade) |
| Shape | Rectangular |
| Features | With Spoon/Fork, Airtight, Dishwasher Safe, BPA-Free Lid, Leak Proof |
| Lid / Closure Type | Clip Lock (4-Sided) |
| Number of Compartments | 3 |
| Lid Material | Plastic |
| Outer Body Material | Plastic Casing |






₹ 299 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| With Cover | Yes |






₹ 24 / PieceGet Latest Price
| Load Capacity | 50 kg |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 11 cm * 11 cm * 5.5 cm |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 1000 Gram |
| Material | Plastic |
| Set Contain | 6 Piece |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake Plastech Pvt Ltd |
| Colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 Grams |
| Product Dimensions | 15L x 9W x 15H Centimeters |




₹ 149 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Type | Non Disposable |
| White & Blue | Food Storage |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | 500ml x 2 |
| Material | Plastic |
| Material Feature | BPA Free, Microwave Safe, Reusable |
| Capacity | 500 Milliliters |






₹ 110 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Capacity | 3000 mL |
| Type | Non Disposable |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Capacity | 2400 Milliliters |
| Product Dimensions | 20L x 10W x 5H Centimeters |







₹ 299 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Capacity | 850 mL |
| Type | Non Disposable |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | white |
| Capacity | 800 Milliliters |
| Product Dimensions | 7L x 7W x 5H Centimeters |
| Item Weight | 500 Grams |







₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 10000 mL |
| Type | Non Disposable |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | white |
| Capacity | 800 Milliliters |
| Product Dimensions | 7L x 7W x 5H Centimeters |
| Item Weight | 500 Grams |






₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Type | Non Disposable |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Material Feature | Food Grade,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Capacity | 1100 Milliliters |








₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Brand | kITCHMAKE |
| Color | Silver , Grey |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 24 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 240 Piece |
| Size(in MM) | 10 x 8 x 6 CM |
| Brand | Dunlop |
| Material | Rubber |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 108 Piece |
| Type | Regular |
| Capacity | 501 ml - 1000 ml |
| Number of Containers/Compartments | 3 |
| Material of Inner Container | Stainless Steel |
| Features | Leak Proof |
| Ideal For | Office / School |
| Shape | Square |
| Lock Type | Clip Lock |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
| Set Contains | 1 Piece |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India











