Leading of white plastic 4 layer slim rack, 5 layer slim rack ,, 3 layer slim rack, 4 layer slim rack, 5 layer storage organizer slim rack shelf and 2 layer plastic slim rack from Rajkot.








₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| No Of Racks | 4 Racks |
| Storage Type | Open Storage |
| Load Capacity | 100 kg |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 440 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| No Of Racks | 4 Racks |
| Storage Type | Open Storage |
| Load Capacity | 20kg |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| 0 | 1 |



₹ 270 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| No Of Racks | 3 Racks |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| 0 | 1 |






₹ 340 / PieceGet Latest Price
| No Of Racks | 4 Racks |
| Number Of Compartment | 4 |
| Storage Type | Open Storage |
| Plastic Type | PP |
| Color | White |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | No |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 440 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| No. Of Shelves | 6 shelves |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| No Of Racks | 2 Rack |
| Storage Type | Open Storage |
| Hooks Present | Yes |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 130 / PieceGet Latest Price
| Product Dimensions | 22D x 39W x 114H Centimeters |
| Shelf Type | Tiered Shelf |
| Material type | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | White |
| Furniture Finish | Stainless Steel |
| Style | Morden |
| Maximum Weight Recommendation | 10 Kilograms |
| Size | 5 Layer |





₹ 180 / PieceGet Latest Price
| No Of Racks | 2 Rack |
| Storage Type | Open Storage |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | No |
| Material | Plastic |
| Room Type | Kitchen, Bathroom |
| Special Feature | Water Resistant |
| Product Dimensions | 12D x 54W x 132H Centimeters |
| Colour | White |






₹ 340 / PieceGet Latest Price
| No Of Racks | 4 Racks |
| Storage Type | Open Storage |
| Load Capacity | 10kg |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | No |
| Product Dimensions | 54.5D x 12.7W x 102H Centimeters |
| Shelf Type | Tiered Shelf |
| Material | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |







₹ 265 / PieceGet Latest Price
| No Of Racks | 3 Racks |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | No |
| Product Dimensions | 54.5D x 12.7W x 102H Centimeters |
| Shelf Type | Corner Shelf |
| Material | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | White |
| Size | 3 Tier |




₹ 270 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 420 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 22D x 39W x 89H Centimeters |
| Shelf Type | Tiered Shelf |
| Frame Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | White |






₹ 440 / PieceGet Latest Price
| Hooks Present | No |
| Material | Plastic |
| Room Type | Bedroom |
| Number of Shelves | 5 |
| Product Dimensions | 30D x 92W x 92H Centimeters |
| Brand | Kitchmake |









₹ 270 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| No Of Racks | 4 Racks |
| Load Capacity | 30kg |
| Hooks Present | Yes |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 270 / PieceGet Latest Price
| No Of Racks | 2 Rack |
| Number Of Compartment | 2 |
| Storage Type | Open Storage |
| Plastic Type | PP |
| Color | White |
| Hooks Present | No |
| Adjustable Shelves | No |
| Country of Origin | Made in India |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India













