Prominent & Leading from Rajkot, we offer vegetable push chopper, 2 in 1 kitchen grater, 6 in 1 vegetable slicers, 15 in 1 nicer dicer, stainless steel grater for cheese and kitchen cheese grater.











₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Capacity | 800ml |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Material | ABS Plastic |
| Colour | Green |
| Product Dimensions | 30L x 11W x 13H Centimeters |





₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8 x 6 x 21 cm |
| Type | 2 in 1 |
| Warranty | No |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Plastic |
| Type of Machine | All Vegetable Slicer |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Caterers & Canteens/Restaurants |
| Capacity | Unlimited |
| Suitable for | All Vegetables |
| Weight | 1.8 Kg |









₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Type | 15 in 1 |
| Dishwasher Safe | yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 30L x 11W x 13H Centimeters |




₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake |
| Style | Cheese Grater |
| Product Dimensions | 5.8L x 1.5W x 25.5H Centimeters |






₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 15L x 4W x 5H Centimeters |
| Style | Tableware |




₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Colour | Multicolor |
| Brand | Kitchmake |
| Item Weight | 700 Grams |





₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8 x 6 x 21 cm |
| Warranty | No |
| Color | Silver |
| Type | 4 in 1 |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Type of Cutter | Fruit Cutter |
| Colour | Mluti-Color |
| Brand | Kitchmake |
| Item Weight | 0.16 Kilograms |
| Blade Material | Stainless Steel |





₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Size | 8 x 6 x 21 cm |
| Type | 4 in 1 |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Multie Colour |
| Product Dimensions | 7.5L x 7W x 23.8H Centimeters |












₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Type | 7 in 1 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 11L x 11W x 13H Centimeters |
| Material | Plastic |
| Colour | Multicolor |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Blade Material | Stainless Steel |





₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8 x 6 x 21 cm |
| Warranty | No |
| Color | Silver |
| Type | 4 in 1 |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type | 7 in 1 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Item Dimensions LxWxH | 12x4x8cm |
| Max Cutting Thickness | Unlimited |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Usage/Application | Home & Kitchen |
| Shape | Round |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Color | Green |
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Kitchmake |
| Is Dishwasher Safe | Yes |



₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Type | 5 in 1 |
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Country of Origin | Made in India |
| Cutting | Vegetable Cutting |
| Product Dimensions | 25L x 10W x 8H Centimeters |
| Special Feature | Easy Grip Handle, Dishwasher Safe |






₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 17L x 12W x 1.7H Centimeters |
| Colour | Silver |
| Recommended Uses For Product | Egg, Vegetable, Fruits |



₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Color | Red |
| Type of Cutter | Fruit Cutter |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 16.2L x 10.5W x 3.7H Centimeters |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Item Weight | 50 Grams |
| Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |









₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Type of Cutter | Fruit Cutter |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Type of Cutter | Fruit Cutter |
| Country of Origin | Made in India |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India






















