Prominent & Leading from Rajkot, we offer chopping board white (big), chopping board super colour ( 100 % virgin ), chopping board super, 6 in 1 knife set with wooden block stand, multipurpose chopping board and multipurpose chopping boards.









₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Size | 32x21 cm |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Natural Bamboo |
| Material | Bamboo |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |







₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Size | Medium |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 10L x 8W x 12Th Centimeters |
| Shape | Rectangular |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |








₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multicolor |
| Product Dimensions | 29.7L x 19.8W x 1Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Shape | Rectangular |
| Product Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Item Weight | 320 Grams |





₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Set Contains | 6 Piece |
| Usage/Application | Vegetable and Fruit Cutting |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Kitchmake |
| Item dimensions L x W x H | 13 x 10 x 13 Centimeters |
| Style | Traditional |



₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Pink |
| Product Dimensions | 38L x 4W x 21Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Product Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Special Feature | Non porous, Built in handle |



₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Size | Small |
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Pink |
| Product Dimensions | 38L x 4W x 21Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Product Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Special Feature | Non porous, Built in handle |
| Item Weight | 400 Grams |







₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Brand | Kitchmake |
| Colour | White, red |
| Material | White |
| Shape | Rectangular |
| Special Feature | Dishwasher Safe |








₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Size | Medium |
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 12L x 10W x 10Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Shape | Rectangular |
| Item Weight | 350 Grams |



₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Size | Small |
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 41L x 25W x 0.6Th Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Chopping vegetables |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Item Weight | 264 Grams |








₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Size | Small |
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | pink |
| Product Dimensions | 10L x 8W x 12Th Centimeters |
| Shape | Rectangular |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |








₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Size | Medium |
| Colour | Wooden |
| Product Dimensions | 30L x 1.8W x 20Th Centimeters |
| Material type | Stainless Steel, Bamboo |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Shape | Rectangular |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Special Feature | Eco-Friendly |





₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | blue |
| Product Dimensions | 12L x 10W x 10Th Centimeters |
| Material | Plastic |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Shape | Rectangular |
| Item Weight | 350 Grams |






₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Product Dimensions | 12L x 10W x 10Th Centimeters |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Plastic Chopping Board |
| Material | Plastic |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Shape | Rectangular |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |









₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 450 Piece |
| Size | 28x36 cm |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multicolor |
| Product Dimensions | 35L x 25W x 0.6Th Centimeters |
| Material | Plastic |
| Recommended Uses For Product | Vegetable |
| Shape | Rectangular |
| Product Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Special Feature | Soothing Colors, Easy To Clean, Perfect Sizes, Durable, Gorilla Grip |
| Included Components | 1 Small Chopping Board, 1 Medium Chopping Board, 1 Large Chopping Board |








₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 22 x32 cm |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | Medium |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India














