Our range of products include kitchen spice storage box, revolving spice rack, plastic square spice box, round plastic spice boxes, kitchmake plastic mini salt pepper jar set of 2 and mukhvas jar set for dining table.






₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| Color | White |








₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| No Of Containers | 7 |
| Color | Brown |
| Shape | Square |
| Capacity | 300 mL |
| Product Dimensions | 19L x 19W x 6H Centimeters |



₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake |









₹ 35 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Set |
| Material | Plastic |
| Capacity | 200 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Multicolor |
| Brand | Kitchmake |
| Item Weight | 200 Grams |
| Closure Material | Plastic |
| Product Dimensions | 5L x 5W x 10H Centimeters |





₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Material | Glass |
| Capacity | 200 g |
| Size | Medium |
| Color | White |
| Brand | Kitchmake |
| Recommended Uses For Product | Spices |
| Product Dimensions | 12L x 10W x 12H Centimeters |






₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Set of Jars | Set of 4 |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 mL |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 18L x 18W x 6H Centimeters |






₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 750 Gram |
| Material | Plastic |
| Set Contain | 3 Piece |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 750 Gram |
| Material | Plastic |
| Set Contain | 4 Piece |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 42 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Set of Jars | Set of 2 |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake |
| Materials | Stainless Steel |
| Product Dimensions | 20L x 15W x 5H Centimeters |
| Special Feature | Air Tight, Durable, Multipurpose |





₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multicolor |
| Product Dimensions | 20L x 5W x 5H Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Spices |
| Set of Jars | Set of 4 |






₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 mL |
| Shape | Square |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 mL |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Teal |
| Product Dimensions | 20L x 20W x 9.5H Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Dry Fruits, Snacks, Spices |






₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Airtight | No |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Blue |
| Material Feature | Freezer Safe |
| Capacity' | 1800 Milliliters |








₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Colour | Multicolor |
| Special Feature | Rotatable Jars |
| Shelf Type | Rotating Shelf |
| Number of Shelves | 3 |
| Capacity | 500 mL |





₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 Gram |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multicolour |
| Product Dimensions | 23L x 12W x 10H Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Spices |








₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| No.of Pieces | 4 |
| Shape | Oval |
| Finish | Mirror Polish |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Item Weight | 1210 Grams |





₹ 80 / SetGet Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| No.of Piece | 3 |
| Size | Medium |
| Colour | Transparent |
| Material' | Glass |
| Product Dimensions | 12L x 10W x 12H Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Spices |



₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| No Of Containers | 7 |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | White |
| Shape | Round |
| 0 | 1 |





₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 mL |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Color | White |
| Material. | Ceramic |
| Material Feature | Dishwasher Safe |
| Product Dimensions | 25L x 9W x 8H Centimeters |








₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1000 mL |
| Colour | Blue |
| Material | Plastic |
| Material Feature | Dishwasher Safe |







₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Box Capacity | 270gram |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 17 x 12 x 12 Centimeters |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multie Colour |
| Special Feature | Air Tight |










₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| No Of Containers | 6 |
| Capacity | 150 mL |
| Color | White |
| Shape | Rectangle |





₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Box Capacity | 1000 gms |
| Dimension (L*W*H) | 22 x 22 x 7 Centimeters |
| Shape | Round |







₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| No Of Containers | 7 |
| Capacity | 500 mL |
| Color | Brown |
| Shape | Round |






₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 18L x 18W x 6H Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Spices |







₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | White/Black |





₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| No Of Containers | 6 |
| Shape | Round |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | Brown |



₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Number of Compartments | 4 Compartment |
| Dimension (L*W*H) | 10L x 10W x 5H Centimeters |
| Shape | Round |
| Material Feature | Food Grade |




₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| No Of Containers | 4 |
| Capacity | 1000 mL |
| Shape | Square |
| Color | Green |






₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Brown |
| Product Dimensions | 18L x 18W x 6H Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Spices |






₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | Wooden |
| Number Of Compartments | 1 Compartment |
| Customizable | Yes |
| Shape | Square |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Cream |






₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Clear |
| Material Feature | Dishwasher Safe |
| Capacity | 115 Milliliters |




₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| No Of Racks | 4 Racks |
| Storage Type | Closed Storage |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | BLACK |
| Material | Plastic |
| Material Feature | FOOD SAFE |
| Product Dimensions | 5L x 3.5W x 9.5H Centimeters |







₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| No Of Containers | 6 |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | Blue |
| Shape | Square |




₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Colour | Multicolor |
| Product Dimensions | 12D x 12W x 12H Centimeters |
| Shelf Type | Tiered Shelf |
| Number of Shelves | 8 |
| Brand | Kitchmake |





₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Kitchen Rack Design | Square |
| Size/Dimensions | 9D x 23W x 8.5H Centimeters |
| Finish type | Polished |
| Colour | Blue |
| Special Feature | Dishwasher Safe |
| Shelf Type | Pull-Out Shelf |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India






































