Pioneers in the industry, we offer plastic fruit basket, plastic storage basket with handle, multi color plastic multipurpose fruit / vegetable smart wash bowl, kitchen fruit basket storage rack, rice washing bowl and fruit basket from India.









₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Diameter | 6 inch |
| Set Contains | 3 Pieces |
| Material | Plastic |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Home |








₹ 110 / Set of 3Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 71 Set of 3 |
| Size | 19.3D x 13.7W x 8.2H Centimeters |
| Shape | Rectangular |
| Design/Pattern | Rectangular |
| Color | multie colouur |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home & Kitchen |









₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 250 ml |
| Colour | Multicolor |
| Brand type | Kitchmake |
| Style | Ergonomic |
| Product Dimensions | 26L x 18.5W x 11H Centimeters |





₹ 42 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Wire Shelving |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Kitchen Rack Design | Corner Box |
| Color | White |





₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 ml |
| Color | Green |
| Shape | Round |









₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Product Dimensions | 27D x 27W x 28H Centimeters |





₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Diameter | 10.85 inch |
| Set Contains | 3 Pieces |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |
| Colour | Multicolour |
| Brand | Kitchmake |
| Shape | Round |




₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Bowl Material | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multicolor |





₹ 42 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Usage/Application | Home & Kitchen |
| Shape | Square |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Shape | Rectangular |
| Color | PINK |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Home & Kitchen |




₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Usage/Application | Home & Kitchen |
| Shape | Square |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Set Contains | 2 Pieces |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |

₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Style | Unique,Ergonomic,Multipurpose |
| Basket Type | Fruit Basket |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India











