Leading of plastic folding step stools, plastic folding tools, plastic folding stool, kitchmake plastic folding stool, kitchmake plastic folding stools and 18 inch plastic folding stools from Rajkot.








₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 24 Piece |
| Type | Folding Stool |
| Height | 12 Inch |
| Color | Blue |
| Brand | kitchmake |
| Material | Plastic |
| Colour | Multi-Colour |
| Special Feature | Portable, Lightweight, Foldable |







₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Height | 12 Inch |
| Color | Brown |
| Brand | Kitchmake |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 35D x 40W x 45H Centimeters |
| Special Feature | Durable,Foldable,Portable |







₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Height | 12 Inch |
| Color | Brown |
| Brand | Kitchmkake |
| Product Dimensions | 35D x 40W x 45H Centimeters |
| Material | Plastic |
| Special Feature | Durable,Foldable,Portable |







₹ 140 / PieceGet Latest Price
| Height | 12 Inch |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 30.5D x 35.5W x 30.5H Centimeters |
| Material | Plastic |
| Colour | Black+white |
| Special Feature | Durable,Portable |







₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Height | 12 Inch |
| Brand type | Kitchmake |
| Material | Plastic |
| Colour | Black+white |
| Special Feature | Durable,Portable |
| Product Dimensions | 30.5D x 35.5W x 30.5H Centimeters |








₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Height | 18 Inch |
| Color | Brown |
| Brand | Kitchmake |
| Material | Plastic |
| Special Feature | Foldable |
| Product Dimensions | 40D x 35W x 45H Centimeters |







₹ 130 / PieceGet Latest Price
| Height | 12 Inch |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 30.5D x 35.5W x 30.5H Centimeters |
| Material | Plastic |
| Colour | Black+white |
| Special Feature | Durable,Portable |







₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Height | 12 Inch |
| Product Dimensions | 30.5D x 35.5W x 30.5H Centimeters |
| Material | Plastic |
| Colour | Black+white |
| Special Feature | Durable,Portable |







₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Height | 18 Inch |
| Color | Grey |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 35D x 40W x 45H Centimeters |
| Special Feature | Durable,Foldable,Portable |









₹ 140 / PieceGet Latest Price
| Height | 12 Inch |
| Color | Brown |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 35D x 30W x 30H Centimeters |
| Material | Plastic |
| Special Feature | Foldable |






₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Material | Plastic |
| Seat Shape | Rectangular |
| Stool Height | 18 INCH |
| Color | White |
| Product Dimensions | 31D x 29W x 35H Centimeters |




₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Type | Step Stool |
| Height | 18 Inch |
| Color | Blue |
| Brand | kitchmake |
| Product Dimensions | 31D x 29W x 35H Centimeters |
| Material | Plastic |









₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Seat Shape | Square |
| Color | Brown |
| Product Dimensions | 35D x 30W x 30H Centimeters |
| Brand | Kitchmake |
| Special Feature | Foldable |




₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Material | Plastic |
| Seat Shape | Rectangular |
| Color | Red |
| Product Dimensions | 35D x 30W x 30H Centimeters |



₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Seat Shape | Round |
| Colour | Assorted |
| Brand | Kitchmake |
| Style | Compact |
| Maximum Weight Recommendation | 181.44 kg |
| Product Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Number of Pieces | 1 |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India













