Providing you the best range of dry fruit cutter machine, plastic round dry fruit slicer and dry fruit cutter with effective & timely delivery.









₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Brand | Kitchmake |
| Product Dimensions | 10L x 10W x 10H Millimeters |
| Colour | color may vary |
| Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blade Length | 3 Inches |






₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | manual base |
| Product Code | KM2023 |
| Motor HP | manual |
| Surface Finish | Round |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 540 Piece |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Product Code | 3924 |
| Surface Finish | yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Recommended Uses For Product | Dry Fruits , Butter , nuts |








₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Steel |
| Shape | Round |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Blue, Green, Red |
| Special Feature | Manual |
| Recommended Uses For Product | dry fruit cutter |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Item Weight | 100 Grams |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India


