Offering you a complete choice of products which include folding wardrobe organizer plastic stackable, expandable wardrobe organiser, plastic drawer storage, plastic heavy shoe rack 5 layer, cabinet plastic modular drawer storage box 4layer and shoe rack 6 layer.













₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 64 Piece |
| Number Of Shelves | 6 Shelves |
| Frame Material | Plastic |
| Fabric water proof and washable | Plastic Materials |
| Shoe Rack Capacity | 4 Rack upto 10 pair |
| Surface treatment | Ground Support and Hanging on Wall |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 450 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 16 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Capacity | 1.5 Kilograms |




₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| No of Drawers | 3 Drawer |
| Color | Multicolor |
| Type | Drawer Trolley |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| No Of Racks | 3 Rack |
| Mount Type | Free Standing |
| Shoe Rack Capacity | 20 Pair |
| Foldable | Yes |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| No of Drawers | 4 Drawer |
| Color | Multicolor |
| Type | Drawer Trolley |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| No. of Shelves | 5 Shelves |
| Mount Type | Free Standing |
| Finish Type | Polished |
| Number of Shoe Pairs | 20 |
| Colour | White |
| Assembly Required | Yes |
| Brand | Kitchmake |
| Frame Material | Plastic |
| Sustainability | Rust Resistant |











₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 40 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Feature | Foldable |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 32.5D x 43.5W x 17.5H Centimeters |









₹ 960 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 6 Shelves |
| Fabric water proof and washable | Yes |
| Shoe Rack Capacity | 50 pair |
| Privacy Mask | No |
| Surface treatment | Yes |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 5 Shelves |
| Fabric water proof and washable | Yes |
| Shoe Rack Capacity | 20 |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| No of Drawers | 6 Drawer |
| Color | White |
| Type | Chest Of Drawers |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 960 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| No of Drawers | 5 Drawer |
| Color | White |
| Type | Chest Of Drawers |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 480 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| No of Drawers | 2 Drawer |
| Color | White |
| Type | Chest Of Drawers |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 1120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| No of Drawers | 6 Drawer |
| Color | White |
| Type | Chest Of Drawers |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 810 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| No of Drawers | 4 Drawer |
| Type | Drawer Trolley |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| No. of Compartments | 6 |
| Mount Type | Freestanding |
| Color | White |
| Storage Capacity | 3 kg |
| Shape | Rectangular |



₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| No. of Compartments | 3 |
| Mount Type | Wall Mount |
| Storage Capacity | 4 kg |
| Shape | Rectangular |






₹ 520 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kitchmake |
| Size | 12-SHELF-6-DOOR |
| Number Of Shelves. | 12 SHELF , 6 DOORS |
| Item Depth | 35 centimeters |
| Item dimensions L x W x H | 35 x 5 x 87 Centimeters |
| Colour | WHITE |





₹ 500 / PieceGet Latest Price
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 6 Shelves |
| Item dimensions L x W x H | 58 x 28 x 109 Centimeters |
| Brand | Kitchmake |
| Shape | Square |
| Colour | Black |




₹ 300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 480 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 6 Shelves |
| Fabric water proof and washable | Yes |
| Shoe Rack Capacity | Ye |
| S N Ratio | No |
| Power Source | No |
| Privacy Mask | Yes |
| Surface treatment | Available |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Usage/Application | For Reselling |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Usage/Application | Cloth Drying |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 8 Shelves |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 6 Shelves |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| No of Drawers | 3 Drawer |
| Type | Drawer Trolley |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 450 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 8 Shelves |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 16 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 960 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Frame Material | Plastic |
| Number Of Shelves | 8 Shelves |
| Country of Origin | Made in India |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India


























