Our range of products include dry fruit masala box for festival gifting, co-gifting, marriage's return gift, plastic spice rack, dry fruit box, square plastic masala box, premium dry fruit box for gifting and plastic masala container.








₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Box Capacity | 300 gms |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Dimension (L*W*H) | 19L x 0.6W x 19H Centimeters |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multicolor |










₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Box Capacity | 250 gms |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 1 Compartment |
| Dimension (L*W*H) | 9.8L x 23.5W x 11H Centimeters |
| Customizable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | white |









₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| No Of Containers | 7 |
| Shape | Square |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | Brown |
| Product Dimensions | 18 x 18 x 6 cm; 350 g |



₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 1 Compartment |
| Customizable | No |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Kitchmake |
| Colour | Multicolor |






₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 500 Gram |
| Material | Plastic |
| Set Contain | 3 Piece |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Box Capacity | 500 gms |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 4 Compartments |
| Customizable | Yes |
| Shape | Round |








₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number of Compartments | 4 Compartment |
| Shape | Square |





₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| No Of Containers | 4 |
| Shape | Square |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | White |





₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Number of Compartments | 4 Compartments |
| Shape | Square |
| Box Capacity | 250 gms |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Color | Brown |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Box Material | Plastic |
| Design (Box Type) | Smart Candy Box |
| Number of Compartment | Five |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Number of Compartments | 4 Compartments |
| Material | Plastic |
| Box Capacity | 1000 gms |
| Dimension (L*W*H) | 17 x 12 x 12 Centimeters |
| Country of Origin | Made in India |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India











