Providing you the best range of plain rectangular cosmetic makeup jewellery organiser box, multi functional desk organizer, cosmetic storage box makeup drawer organizer, plastic makeup box, cosmetic makeup jewellery organiser box and plastic makeup organizer with effective & timely delivery.













₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Size | 1*1 |
| Packaging Type | Box |
| Shelf Life | Lifetime |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Material | Plastic |
| Product Type | Multi Functional Desk Organizer |
| Color | Multi colour |
| Country of Origin | Made in India |
| Specific Uses For Product | Stationery, Pen Holder, Mobile Holder, Remote Control Stand, Desk Organizer for Table, Visitng Card |
| Brand | Kitchmake |
| Dimensions | 14D x 19W x 10H Centimeters |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Home/office |







₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 108 Piece |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 310 Grams |
| Color | Multie colour |
| Item Shape | Rectangular |








₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 80 Piece |
| Product Type | Make up Box |
| Material | Plastic |
| Set contains | Set of 1 |
| Gender | Women |
| Size/Dimensiond | Medium |
| Color | Pink |
| Waterproof | Yes |
| With Mirror | No |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Specific Uses For Product | Cosmetics |
| Material | Plastic |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | Multicolor |
| Brand | Kitchmake |
| Finish Type | plastic |












₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Specific Uses For Product | Cosmetics |
| Special Feature | Lightweight |
| Colour | Multicolor |
| Product Dimensions | 10D x 10W x 10H Millimeters |






₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Office |
| Color | Multicolor |
| Brand | Kitchmake |
| Specific Uses For Product | Professional, Inside |
| Material | Plastic |
| Special Feature | Lightweight |
| Shape | Rectangular |






₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Office |
| Color | Multicolor |
| Brand | Kitchmake |
| Shape | Rectangular |
| Number of Items | 1 |
| Special Feature | Lightweight |
| Product Dimensions | 10D x 20.5W x 9.5H Centimeters |








₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| No. of Drawers | 6 Drawers |
| Surface Finishing | Natural |
| Mounting Type | Free Standing |
| Colour | White |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | [PINK |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Feature | 360 degree Rotation |
| Item Weight | 450 g |




₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | PINK |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | [PINK |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | PINK |
| Country of Origin | Made in India |
| Specific Uses For Product | Jewelry, Stationery |
| Product Dimensions | 23D x 13W x 11H Centimeters |






₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | PINK |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | WHITE |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Gift & Crafts |
| Color | Black |
| Storage Capacity | 10 Kg |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Printing | Digital |




₹ 90 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Specific Uses For Product | inside |
| Special Feature | Adjustable |
| Colour | Clear |
| Brand | Kitchmake |





₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Business Gift |
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Size/Dimension | 19.7D x 10W x 14.5H Centimeters |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | WHITE |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Packaging Size | 100 mL |
| Shelf Life | 36 months |
| Organic | Yes |
| Packaging Type | Box |




₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |



₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Office |
| Color | White |
| Size/Dimension | 12D x 8W x 11H Centimeters |
| Brand | Kitchmake |
| Features | Lightweight |
| Finish | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Number of Items | 1 |






₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | PINK |
| Country of Origin | Made in India |

SAGAR PATEL (Managing Director)
Kitchmake Plastech Private Limited
Office No. 403, One Dwarka, Tagore Road, Nr Virani Chowk, Rajkot - 360002, Gujarat, India
























